phone 510 857 765 | dzidziowelove@gmail.com

Jakie krzesełko do karmienia wybrać? Oto 4 ważne wskazówki!

0

Twój maluch opanował siadanie? Przed tobą kolejny ważny krok – nauka samodzielnego jedzenia. Chcesz, by była skuteczna? Wybierz odpowiednie krzesełko do karmienia. Oto 4 ważne wskazówki, które ułatwią ci podjęcie tej decyzji.

Podparcie i stabilizacja pleców to podstawa!

To jakie krzesełko do karmienia wybierzesz ma olbrzymi wpływ na rozwój dziecka. Pozycja malucha podczas posiłku wpływa na rozwój mowy oraz ruchu. Kiedy twoja pociecha źle siedzi cierpi na tym jego kręgosłup oraz mięśnie. Z tego powodu tak ważne jest dobre podparcie oraz stabilizacja pleców. Dzięki temu sylwetka układa się w odpowiedni sposób, co może zapobiegać wadom postawy. Dobre ułożenie w krzesełku do karmienia, znacznie minimalizuje ryzyko zakrztuszenia się oraz ułatwia prawidłową pracę zębów, języka, warg, a także koordynację oddechową.

Swoboda ruchów rąk jest bardzo ważna

Jakie krzesełko do karmienia jest najlepsze? Takie, które nie ogranicza swobody ruchów rąk. To właśnie nimi maluch na początku uczy się jeść. Jest to szczególnie istotne dla rodziców, którzy zdecydowali się na naukę karmienia bardzo popularną obecnie metodą BLW. Dziecko musi móc łatwo sięgnąć po każdy składnik posiłku, na jaki ma ochotę np.: bułkę, marchewkę, czy kawałek ziemniaka. W ten sposób ćwiczy sprawność rąk, sprawdza fakturę pokarmu oraz (poprzez wkładanie warzyw i owoców do buzi), zaczyna opanowywać umiejętność koordynacji oko-ręka, która jest podstawą przy nauce pisania.

Kluczowe oparcie dla nóg

Jakie krzesełko do karmienia wybrać? Takie, które ma podpórkę do stóp. Najlepiej regulowaną. Dorośli, kiedy spożywają posiłek, trzymają stopy na podłodze. W ten sposób zapewniają sobie poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa, co przekłada się na dobre samopoczucie oraz czerpanie radości z jedzenia. Dokładnie takie same warunki trzeba zapewnić dziecku. Luźno zwisające nogi sprawiają, że maluch, zamiast cieszyć się poznawaniem nowych smaków i zapachów stara się (często mimowolnie) zapewnić sobie wygodną pozycję. Pamiętaj, że twoja pociecha rośnie, dlatego lepiej wybrać model z możliwością regulacji podpórki.

Zwróć uwagę na tackę

Chcesz wiedzieć jakie krzesełko do karmienia będzie dobre dla twojego malucha? Sprawdź, czy model, który chcesz kupić, ma tackę. Najlepiej odczepianą oraz regulowaną. To na niej umieścisz pierwsze porcje jedzenia dla dziecka. Możesz wykorzystywać ją także do wspólnych zabaw. W niektórych sytuacjach będziesz musiała dosunąć maleństwo do stołu lub blatu szafki, czy wyspy, wtedy po prostu odczepisz tackę. Taka funkcja ułatwi także utrzymanie jej w czystości.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl