phone 510 857 765 | dzidziowelove@gmail.com

Jaki wózek spacerowy wybrać? Dokonaj odpowiedniego wyboru!

0

Na pytanie, jaki wózek spacerowy wybrać dla malucha należy odpowiedzieć sobie jak najszybciej. Jest to rzecz, która będzie Ci niezbędna od samego początku rodzicielstwa. Właśnie dlatego nie powinieneś zwlekać z jego zakupem. Uwierz na słowo — noszenie dziecka na rękach w każde miejsce, w jakie się udajesz może i jest przyjemne, ale z każdym miesiącem będzie coraz bardziej męczące.

Wózek jak samochód - powinien dobrze się prowadzić

Ten element zwykle jest bagatelizowany przez młodych, niedoświadczonych rodziców. Zwykle skupiają się na wygodnym oparciu, bezpiecznych pasach albo dodatkowej torbie. Zapominają jednak, że jeżdżąc wózkiem często mają zajętą rękę, bo akurat poprawiają dziecko w siedzisku, przygotowują butelkę z mlekiem albo zwyczajnie pochylają daszek, żeby słońce nie świeciło w oczy maleństwa. Bezwzględnie należy więc sprawdzić, czy wybranym wózkiem jestes w stanie kierować za pomocą jednej ręki. W tym celu zweryfikuj czy możesz podnieść przednie kółka na wysokość krawężnika, zawrócić w miejscu na wąskim chodniku i sprawnie złożyć i rozłożyć wózek. Może to brzmi trywialnie, ale jeśli jest inaczej, to możesz mieć pewność, że takie drobiazgi będą Cię frustrować, zwłaszcza przy płaczącym dziecku.

Jaki wózek? Wygodny i bezpieczny!

Gdy już wiesz, że wózek spacerowy, jaki chcesz kupić, prowadzi się lepiej niż nowy miejski samochód, pora poddać próbie jego wygodę i bezpieczeństwo. W tym celu należy przeanalizować rozmieszczenie pasów, które koniecznie powinny być czteropunktowe. Warto sprawdzić czy można je szybko i łatwo zapiąć i rozpiąć dłonią dorosłego człowieka. Jeżeli tak się dzieje, zweryfikuj czy to mocowanie ma zabezpieczenia chroniące przed przypadkowym otworzeniem przez dziecko. W kwestii wygody powinieneś rozejrzeć się czy w oparciu i siedzisku nie ma odsłoniętych twardych elementów. Dodatkowo warto sprawdzić, czy daszek jest na odpowiedniej wysokości, tak żeby chronić Twoją pociechę przed słońcem, deszczem i wiatrem.

Jaki wózek spacerowy? Dodatkowe wyposażenie

Wózki spacerowe nie tylko służą przewożeniu dziecka. Warto sprawdzić, czy zostały wyposażone w dodatkowe torby, w których możesz przewozić ubranka, jedzenie i kosmetyki dla dziecka. Ważnym dodatkiem są mocowania, które pozwalają przypiąć parasolkę lub kolejny parawanik. Będą one szczególnie przydatne podczas spacerów w intensywnym słońcu i mżawce. Gdy już wiesz jaki wózek spacerowy wybierzesz dla swojego dziecka, warto dokupić naklejki odblaskowe, które zwiększą Wasze bezpieczeństwo po zmroku.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl