phone 510 857 765 | dzidziowelove@gmail.com

Jaki wózek dla dziecka będzie najlepszy? Podpowiadamy!

0

Szukasz idealnego wózka dla dziecka? Zastanawiasz się, co trzeba wziąć pod uwagę podczas zakupów? Oto kilka parametrów, które powinieneś przemyśleć, zanim zdecydujesz się na określony model. Sprawdź, co warto wiedzieć! Wybierz wygodny i bezpieczny pojazd dla twojej pociechy.

Rodzaje wózków dziecięcych

Jaki wózek dla dziecka wybrać? Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje dziecięcych pojazdów: głęboki, spacerówkę oraz wielofunkcyjny. Ten pierwszy przyda ci się na samym początku, dopóki maluch nie opanuje siedzenia. Po przyswojeniu tej umiejętności przychodzi czas na spacerówkę. Dwa wózki to często duży wydatek oraz potrzeba wygospodarowania dodatkowego miejsca. Z tego powodu niektórzy decydują się na modele wielofunkcyjne. Jest to połączenie wózka głębokiego i spacerówki. Możesz z niego korzystać przez wiele miesięcy, a nawet lat. Na jaki rodzaj się zdecydować? Wszystko zależy od ciebie, twoich preferencji oraz możliwości finansowych i lokalowych.

Sprawdź, czy istnieje możliwość regulacji rączki

Szukasz odpowiedzi na pytanie: jaki wózek wybrać? Koniecznie zapoznaj się z możliwościami technicznymi, jaki daje dany model. To właśnie one w głównej mierze odpowiadają za wygodę twoją i dziecka. Zwykła regulacja rączki potrafi poprawić komfort codziennego spaceru oraz ułatwić manewrowanie pojazdem. Dzięki tej funkcji wózkiem będzie mogło kierować wygodnie kilka osób. Równie ważna jest możliwość regulacji oparcia oraz wysokości położenia siedziska, a także (w przypadku spacerówki) podnóżka. Dzięki temu możesz spersonalizować pojazd do wzrostu dziecka, co w bezpośredni sposób przełoży się na prawidłową postawę malucha i pozytywnie wpłynie na jego układ ruchu.

Zwróć uwagę na materiał

Nie wiesz jaki wózek kupić? Zwróć uwagę na materiał z jakiego został zrobiony. Pamiętaj, że będzie on użytkowany przez bardzo małe dziecko, co wiąże się z możliwością częstych zabrudzeń. Z tego powodu wyściółka dziecięcego pojazdu powinna być łatwa do czyszczenia. Wózka będziesz używała zarówno w domu, jak i na zewnątrz, dlatego będzie narażony na działanie warunków atmosferycznych. Materiał nie powinien się zatem zbyt szybko nagrzewać, a z drugiej strony musi błyskawicznie wyschnąć (to duże ułatwienie, jeżeli będziesz musiała wybrać się na spacer w deszczowy dzień).

Wybierz wózek z amortyzacją

Zastanawiasz się jaki wózek kupić? Ważnym elementem jest amortyzacja. To ona będzie zapewniała komfort maluchowi podczas spacerów. Przechadzając się z maleństwem, nie zawsze idziesz po równym terenie. Niewielki dołek nie będzie dla ciebie problemem, ale u twojego dziecka może spowodować uczucie zagrożenia i niebezpieczeństwa. Zbyt duże drgania mogą także negatywnie wpłynąć na jego zdrowie oraz rozwój. Amortyzacja pozwala zniwelować uczucia, jakie powodują wstrząsy i zapewnić dziecku spokój i relaks podczas spaceru.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl