phone 510 857 765 | dzidziowelove@gmail.com

Jaki materac dla dziecka wybrać, by był zgodny z jego wiekiem?

0

Jednym z najważniejszych elementów dziecięcej wyprawki jest łóżko, które sprawisz swojemu dzidziusiowi, a przede wszystkim materac, który musi być odpowiednio dopasowany. Wraz z rozwojem dziecka będą zmieniały się jego potrzeby w tym zakresie, a ponieważ chodzi o prawidłową postawę i zdrowie, warto trzymać rękę na pulsie. Sprawdź, jaki materac dla dziecka wybrać, by zapewnić mu komfortowe warunki snu.

Zdrowy i bezpieczny sen Twojego maluszka

Już od pierwszych dni należy kłaść dziecko do jego łóżeczka, aby przyzwyczajać go do rozłąki z rodzicami. Jeśli wyposażysz je w odpowiedni materac, z pewnością Twój maluch będzie spał lepiej, czyli dłużej. Delikatne ciało noworodka potrzebuje wszystkiego, co najlepsze, dlatego przygotuj się na nadejście nowego człowieka, nim ten pojawi się na świecie. W tym wieku dziecko głównie leży i uczy się przewracać, dlatego materac powinien sprostać tym wymaganiom. Jaki materac dla dziecka wybrać na początek?

Do kołyski i łóżeczka noworodka

Stabilizację kręgosłupa noworodka zapewni każdy materac piankowy, jednak ważniejsze są kwestie higieniczne, o które trzeba zadbać w tym przypadku. Jaki więc materac wybrać dla dziecka? Hipoalergiczny, żeby nie gromadziły się w nim drobnoustroje, najlepiej lateksowy, słynący ze swoich prozdrowotnych właściwości. Ważna jest też zewnętrzna powłoka, która musi oddychać, a także dawać się łatwo zdjąć i wyczyścić. Materac dziecka jest bowiem narażonyna częste zabrudzenia. A jeśli planujesz, że pierwsze tygodnie maluch spędzi w kołysce, dobierz odpowiedni do niej rozmiar materaca.

Różne potrzeby dziecka? Materac dwustronny

Jeśli zastanawiasz jaki materac dla dziecka wybrać, warto rozważyć zakup materaca ortopedycznego. Ponieważ dziecko wciąż ma bardzo delikatny kręgosłup i kształtuje swoją postawę, dwustronny materac pozwoli zapewnić odpowiednią wentylację i delikatny masaż pleców. Elastyczna formuła pozwala dopasować się kształtu leżącego dziecka, a gdy nacisk zniknie, materac powróci do swojej pierwotnej postaci. Przed zakupem możesz skonsultować się z lekarzem prowadzącym Twoją ciążę i z pediatrą, którzy powinni coś Ci doradzić.

Jaki materac dla dziecka wybrać?

To pytanie jednak nie ma jednej odpowiedzi, bo to, jaki materac dla dziecka wybrać zależne jest od jego wagi i wieku. Najlepsze dla starszych dzieci są materace piankowe, które posiadają kilka warstw, a wśród nich znajduje się kokos i gryka. Takie rozwiązania są lepsze dla kręgosłupa, niż sama pianka poliuretanowa przeznaczona dla noworodków, a przy tym pozostają hipoalergiczne i odpowiednio wentylowane.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl